Dzień Wszystkich Świętych – jako Święto Narodowe w Polsce.

W Polsce 1. i 2. listopada to święta bardzo uroczyste. Ludzie odwiedzają groby zmarłych krewnych wraz z całymi rodzinami. Polska tradycja wymaga zapalenia świeczki na grobach bliskich jak i dalekich krewnych. Zgodnie ze zwyczajem odwiedzane są również groby, które zostały zapomniane. Dodatkowo nabożeństwa odbywają się na cmentarzach. Poza aspektem religijnym 1. i 2. listopada to także dni Pamięci Narodowej dla Polaków. Z tego powodu praktycznie na każdym odkrytym grobie żołnierza zapala się świece: na grobach powstańczych, na grobach polnych i leśnych, gdzie pochowani są bezimienni żołnierze. W miejscach egzekucji i w miejscach upamiętniających zabitych żołnierzy i cywilów we wszystkich wojnach. Świece zapala się również w kwaterach żołnierzy cmentarnych oraz na grobach osób szczególnych zasług dla Polski i jej kultury.https://www.polskatradycja.pl/