Wojsko Polskie

24. listopada 2021 r. uczniowie klasy I naszej Szkoły pod opieką p. Rafała Karolczuka, nauczyciela wychowania fizycznego, uczestniczyli w pokazie sprzętu wojskowego w Siemiatyczach.

W ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami jednostek 16 Dywizji Zmechanizowanej pod kryptonimem TUMAK -21 Dowódca 20 Brygady Zmechanizowanej wspólnie ze  Starostą Siemiatyckim Markiem Boblem zaprosili społeczność powiatu siemiatyckiego na pokaz sprzętu jednostki wojskowej jak również pokaz wyposażenia indywidualnego żołnierza 20 Brygady, które odbyły się dziś przed siemiatyckim starostwem.

Żołnierze zaprezentowali mieszkańcom swój najnowszy sprzęt wojskowy i uzbrojenie. Wszyscy chętni mieli możliwość dotknięcia pojazdów wojskowych, które dotychczas oglądają zazwyczaj na ekranach telewizorów.” Czytaj dalej..