STAŻE ZAWODOWE W GRECJI

STAŻE ZAWODOWE W GRECJI

Znalezione obrazy dla zapytania grecja

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności zawodowe podczas staży zagranicznych w ramach projektu: „Zagraniczna praktyka zawodowa – możliwością poszerzenia naszych perspektyw zawodowych realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W tym roku szkolnym uczestniczyć w projekcie będą uczniowie uczący się w takich zawodach jak: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik, kucharz. Wyjazd planowany jest w terminie od 15 do 28 kwietnia 2018 r.

Praktyki będą odbywały się w Regionie Tessala w gminie Leptokaria. Młodzież zakwaterowana będzie w przepięknych, trzygwiazdkowych Hotelach: Golden Sun i Poseidon, w pokojach dwu lub trzy osobowych. W ramach projektu zapewniamy pełne wyżywienie serwowane bezpośrednio w hotelach oraz kieszonkowe dla uczniów. Dla zainteresowanych strony hoteli:

Praktyki kucharzy, piekarzy i cukierników będą odbywały się w kuchni hotelowej, praktyki fryzjerów oraz mechaników u lokalnych przedsiębiorców.

Oprócz pracy i nauki czeka tam na uczniów wiele atrakcji, wycieczek. Uczniowie objęci zostaną  programem kulturowym, który będzie obejmował wycieczkę do Salonik, wycieczkę do klasztorów w Meteorach, wycieczki po lokalnych zabytkach oraz wycieczkę na Olimp.

W ramach przygotowań do wyjazdu  w dn. 12-13.02.2018 r uczniowie uczestniczyli w zajęciach wprowadzających w kulturę Grecji, w zajęciach doskonalących znajomość języka angielskiego, a także w spotkaniach integracyjnych. Uczniowie spotkali się w Bursie Szkolnej w Zambrowie.

PROGRAM SPOTKANIA

12 LUTEGO – PONIEDZIAŁEK

10:00 – rozpoczęcie spotkania – informacja o projekcie

10:15 – omówienie „dobrych praktyk” w trakcie pobytu za granicą, relacje w grupie rówieśników, zagrożenia – p. Barbara Głębocka

10:45 – Język angielski zawodowy – p. Maria Krzyżanowska

13:00 – obiad

13: 30 – 16:30 – Grecja –  geografia, historia, kultura, język

16:45 – wyjście do kina

19:00 – kolacja

13 LUTEGO – WTOREK

8:00 – śniadanie

9:00 – dalszy ciąg zajęć z tematu Grecja, zajęcia językowe

12:00 – zapoznanie z dokumentami projektowymi do wypełnienia przez uczestników staży.

13:00 – obiad i wyjazd

DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ POZNAĆ PODSTAWY JĘZYKA GRECKIEGO PUBLIKUJEMY „ROZMÓWKI POLSKO – GRECKIE”, do pobrania TUTAJ

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania: