PAŹDZIERNIK W NASZEJ SZKOLE

  1.  1 października odbyło się spotkanie na temat profilaktyki, zakażenia i objawów WZW typu C. Po spotkaniu uczniowie i pracownicy szkoły mogli bezpłatnie wykonać testy przesiewowe wykrywające obecność przeciwciał WZW typu C .
  2. 2 października odbyło się spotkanie z żołnierzami z 14 batalionu Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
  3. 18 października dla grupy fryzjerów odbyły się warsztaty związane z koloryzacją włosów. Warsztaty prowadził  pan Dawid Malczak – instruktor i pasjonat kolorystyki marki GLYNT. Uczniowie mieli możliwość czynnego uczestnictwa w wykonywaniu najnowszych technik w trendach koloryzacji.
  4. 23 października młodzież uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Powiatowa Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Komendę Powiatową Policji w Siemiatyczach pod tytułem „Dopalacze kradną życie” Prowadzący spotkanie za pomocą wykładu, prezentacji multimedialnej oraz zajęć w grupach przestrzegali przed niebezpieczeństwem związanym z zażywaniem dopalaczy.Młodszy aspirant Krzysztof Jakubiak w szczegółowy sposób wyjaśnił konsekwencje prawne jakie grożą osobom posiadającym oraz namawiającym do zażywania dopalaczy.
  5. Przed dniem zmarłych uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili na cmentarzach siemiatyckich opuszczone i zaniedbane mogiły. Po oczyszczeniu pomników zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów.