Uczniowie dotarli na staż zawodowy do Grecji

Uczniowie naszej szkoły, razem z uczniami pozostałych szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy: z Łomży i Zambrowa, w niedzielę wyruszyła do Grecji na staż zawodowy. Po długiej podróży wszyscy szczęśliwie dotarli do celu – do miejscowości Leptokaria, w której znajduje się hotel Poseidon Palace (zobacz jak wygląda hotel www.poseidonpalace.gr

Wczorajszy dzień był dla naszych stażystów bardzo aktywny. Zaraz po śniadaniu grupa ucząca się w zawodach gastronomicznych wyruszyła do pobliskiej miejscowości Nea Mesagkala. Tam w kameralnym, rodzinnym hotelu Golden Sun przygotowywała tradycyjną grecką zapiekankę – musakę. Pod czujnym okiem greckiego kucharza Pana Nikosa udało się im przygotować pyszny posiłek dla gości hotelu.

Mechanicy pojazdów samochodowych odwiedzili warsztat znajdujący się w mieście Larissa. Tam szkolili ich mechanicy z Grecji, między innymi właściciel warsztatu Pan Janis. Chłopcy mieli okazję przeprowadzić diagnostykę między innymi greckiego radiowozu.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu: „Zagraniczna praktyka zawodowa – możliwością poszerzenia naszych perspektyw zawodowych” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Więcej zdjęć w FOTOGALERII:

Uczniowie dotarli na staż zawodowy do Grecji - Obrazek 1